Už je to víc než týden, co jsme se vrátili z dovolené a já jsem stále vzpomínkami na pláži. Krásné počasí tady tomu hezky nahrávalo. 🙂 Dny po návratu jsou trochu hektičtější a já stále nezvládla sestříhat video, ale vybrala jsem zatím alespoň pár fotek a rozhodla se na svůj zbrusu nový blog napsat o té naší překrásné dovolené pár řádek.

Vydali jsme se na jihovýchod Egypta do letoviska Marsá Alam do resortu Radisson Blu, a to na základě dobrých recenzí na internetu. Klasicky, přes cestovku.

V této oblasti je stabilní slunné podnebí a i zima je zde krátká a teplá. Zjistili jsme, že nejpříjemnější měsíce jsou zde březen, duben, říjen a listopad. S ohledem na polohu blízko u obratníku raka je přes léto slunce prakticky kolmo nad horizontem a teploty ve dne i v noci jsou vysoké, hlavně v srpnu to tedy asi bude výheň.  Jeli jsme hned po Velikonocích a měli denně azuro a slunečno, jen nás trochu nemile překvapil někdy až nepříjemně silný vítr, který je prý pro tuto oblast ale typický. Brzy jsme si na něj však zvykli. V tomto období se také brzy stmívá a tím pádem brzy rozednívá. V 6 večer už bylo šero a snad od pěti od rána svítilo slunce. Čas je tam stejný jako u nás, takže pro organismus trošku šok – chodili jsme spát po 20 hodině! 🙂

Moře je tady bohaté na podmořský život, a pokud se vydáte více na jih, můžete plavat s želvami či delfíny a dokonce tam žijí mořské krávy (kapustňáci). A taky kladivouni… V místě, kde jsme byli my, byly hned zkraje barevné ryby, korály, chobotnice, obří mušle a dokonce nafukovací ryby ježíci. Udělali jsme velkou chybu, že jsme si nesbalili boty do vody, protože ty dětské se tam shánějí fakt špatně a díky korálovým útesům a ježkům jsou opravdu potřeba. Nakonec jsme to však zvládli i bez nich, jen s drobnou újmou – Viku něco požahalo zespod do chodidla. Nebylo to naštěstí nic vážného. Pláž byla písčitá s pozvolným vstupem do moře. Kousek dál na pláži bylo také molo pro šnorchlaře  a potápěče. 

Resort Radisson Blu***** byl fantastický. Překvapil nás svou krásou, klidem, pokoje byly krásné a čisté a jídlo na jedničku. Měli jsme nekonečné zásoby balené vody a jediným mráčkem na modrém nebi byly právě všechny ty plastové lahve, které tam za ten týden padly. Resort byl však zodpovědně vybaven koši na třídění odpadu, tak snad alespoň skončily v recyklaci. Personál byl milý a vstřícný a věříme, že to nebylo jen tím, že tam přijel majitel oslavit Velikonoce (mají je týden po nás)… 🙂 Součástí resortu byly bazény, dětská hřiště, letní kino, dvě restaurace, posilovna, wellness a další „nezbytonosti“. 🙂

Jeli jsme na týden, a tak jsme se ani nedostali k tomu, resort opustit a vydat se na nějaký výlet. První dva dny jsme jen rozdýchávali noční let a další dny užívali moře a válení na poloprázdné pláži a u bazénu. Příště by to chtělo aspoň 10 dní. Ano, chystáme se tam určitě jednou znova, protože tak krásné moře blíž prostě nenajdete.

Pokud vás zajímá video z naší dovolené, sledujte můj YT kanál, brzy tam přistane! 😉

I.

 

♥♥♥

2 komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.