Díky hezké spolupráci a také nové práci jsem měla možnost seznámit se blíže s produkty Weleda a dopadlo to tak, že jsem se na nich stala závislou a chci jich víc a víc a víc… 🙂 Je to prostě kosmetika, kterou když zkusíte, není cesty zpět. I moje děti už jedou ve Weledě od hlavy až k patě.

S používáním kosmetiky to u dětí moc nepřeháním. Myslím totiž, že pro jejich pokožku je méně více. Dlouho neměli ani žádný sprchový gel, jen intimní gel od Frais Monde. Olík je vlastně téměř „No Poo“. 🙂 Opravdu málokdy mu umyju hlavu šamponem. Nebylo tomu tak ale vždycky. Když byli malí, patlala jsem na ně všechno možné… Ale člověk se vyvíjí a mění, získává stále nové informace, mění pohled. Teď je to tak, že mají pár věcí z Weledy a něco málo z Havlíkovy apotéky (Avokádový olej a Havlíkův přírodní zázrak). Všechno hezky přírodní.

 

Pojďme se ale podívat konkrétně na tu Weledu. Nejdříve jsme zkoušeli dětské opalovací produkty: Dětské mléko na opalování SPF 30 Sensitive a Dětský krém na opalování SPF 50 Sensitive. Popravdě museli jsme si nějakou dobu zvykat na to, že se hůře rozmazávají a zanechávají bílý film, ale teď už nám to ani nepřijde. Alespoň vidím, že jsou dobře namazaní. Přípravky sluneční ochrany obsahují pouze minerální UV filtry, působí hned po aplikaci a jsou vysoce voděodolné. Najdete v nich kokosový a slunečnicový olej v BIO kvalitě a výtažek z protěže alpské, který působí jako antioxidant a chrání pokožku. Věřím, že je to pro ně to nejlepší. Zatím jsme používali třicítku a padesátku si s sebou teď vezeme k moři.

 

Postupně jsme se dostali i ke sprcháčům. Začalo to nenápadně 2v1 sprchovým krémem a šamponem Šťastný pomeranč, který jsem dostala. Poté, co jsem jím Viktorce poprvé umyla vlasy, mě úplně nadchnul. Vika po něm má super vlasy a mnohem lépe se i rozčesávají. Navíc úžasně voní. Děti si s ním myjí celé tělo, pokud je potřeba a už máme druhé balení. Mezitím u nás doma přistály další tři varianty: Veselá limetka, Sladká vanilka a novinka Čarovná máta, kterou už jsme také zvědavě načali, a je boží. Všechny tyto krémové mycí emulze mají přírodní složení s BIO sezamovým olejem a za jejich neodolatelnou vůní se skrývají esenciální oleje.

 

Po těchto dobrých zkušenostech mě napadlo na Olivera vyzkoušet i Měsíčkový pleťový krém. Jak už jsem říkala v několika videích, Olík má trochu problém se suchými místy na těle, na které skvěle působí avokádový olej, a také ho občas trápí (asi) ekzém kolem pusy, o jehož vnitřní příčině začínám mít konečně trochu jasno. Měsíčkový pleťový krém mu pusinku hezky zklidní, hojí a vyživí suchá místa. Obsahuje mandlový olej, který je na citlivou podrážděnou pleť skvělý, včelí vosk, lanolin a výtažek z měsíčku lékařského v BIO kvalitě. Má příjemnou lehkou konzistenci a parádně se vstřebává.

Posledním produktem je Měsíčkový ochranný balzám, který je skvělý na hojení drobných oděrek a na hmyzí bodnutí. Olíkovi s ním mažu podrážděné okolí úst na noc, je takový mastný a chrání problematická místa před slinami, které Oldovi občas během spánku nekontrolovaně tečou z pusy a dráždí lišej :)) Neobsahuje vodu, takže bude fajn i jako ochranný krém na zimu.

 

Tak, to je zatím vše. Máte také nějakou zkušenost s dětskou kosmetikou Weleda?

♥♥♥

1 komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.