Těhotenství je pro tělo i psychiku často náročné období, a přestože jsem tentokrát příliš vitaminů, minerálů a dalších doplňků stravy kupovat nechtěla, nakonec se mi jich doma sešla hezká hromádka. Na začátku těhotenství jsem si myslela, že budu prostě jíst zdravě a vyváženě, a to bude stačit. Jenže hned v 6. týdnu přišly tak strašné nevolnosti, že se představa o vyvážené stravě utopila v záchodové míse.

Hned zkraje těhotenství jsem brala jako u předchozích dvou kyselinu listovou. Ale vlastně opravdu jen prvních pár týdnů a občas, protože mi polykání tablety dráždilo už tak rozbouřený žaludek. Později už jsem se k ní nevrátila.

Brzy jsem také pořídila Psyllium s probiotiky od Dr. Popov. Nemohla jsem do těla dostat skoro žádné ovoce a zeleninu, a tak přišel častý problém těhotných – zácpa. Vláknina v tabletách obohacená o probiotika byla moje jediná záchrana.

Dalším kupem byl BIO Trnkový sirup od Weledy, který se doporučuje při rekonvalescenci a obdobích, kdy potřebujeme dočerpat síly. Je také skvělý na močové cesty a správnou funkci střev. Opravdu mi přijde, že mi během nevolností pomáhal, a dokonce mi šťáva z něj i moc chutnala. Dělala jsem si ji každé ráno a někdy i dvakrát denně až do 5. měsíce, kdy jsem se konečně začala zase cítit fit. Další lahev mám připravenou na šestinedělí.

Někdy kolem 4. měsíce jsem si také pořídila Schusslerovy tkáňové soli, na které jsem četla doporučení na několika instagramových účtech, které sleduji. Bývala jsem hodně unavená, špatně jsem spala a taky mě trápily časté výkyvy nálad a pár týdnů jsem měla docela solidní propady snad až k depkám. Koupila jsem si sůl č. 5 a 7. Sedmičku na křeče v nohou, celkovou relaxaci a zdravý spánek a pětku pro podporu nervové soustavy. Jak už to u mě chodí, nejedla jsem je nijak pravidelně, ale problémy opravdu postupně odezněly. Teď už je neberu.

Později u mě doma přistál také Goji Original 100% Juice BIO od Himalyo, což je stoprocentní šťáva z plodů kustovnice čínské. Nápoj je prý elixírem zdraví, mládí a krásy. Jeho pravidelné užívání má tělu dodávat potřebnou vitalitu a energii. Mezi benefity patří také třeba zpevnění cév a harmonizace funkce centrální nervové soustavy, mírnění nervozity a podrážděnosti. Já si každé ráno dávám panáka a mám z toho moc dobrý pocit. A protože zachutnala i manželovi, tak už mi jí moc nezbývá. 🙂 Tento produkt jsem dostala na vyzkoušení a naším domácím testem prošel na jedničku, bude nám chybět. Ještě mám lahev 100% rakytníkové šťávy Himalyo, ale tu si syslím na podzimní podporu imunity. Určitě se bude hodit kvalitní dávka vitaminů a regenerace.

Celé těhotenství také piju speciální čaje pro těhotné. Teď zrovna mám sypaný bylinný čaj Zdislava Pro těhotné č. 82, který obsahuje ostružiník, jahodník , šípek, pohanku a vrbku. Koupila jsem ho na farmářských trzích, ale je k dostání i on-line TADY.

Poslední věc, kterou bych tady zmínila je černý kámen šungit, jehož drť si dávám do konvice s vodou. Dá se koupit v obchodě s kameny a minerály. Měl by to být takový malý zázrak, který čistí, desinfikuje, obohacuje a harmonizuje vodu, dodává energii a sílu. Známý je také pro své léčivé účinky. Pro více info mrkněte třeba SEM.

Bohužel se také během mého těhotenství na krevních testech ukázal nedostatek železa a dostala jsem tablety Tardyferon. Je mi z nich však zle od žaludku, tak jsem je vysadila a snažím se spíš zaměřit na potraviny bohaté na železo. Pokud máte někdo nějaký tip, budu za něj moc ráda.

 

 

♥♥♥

 

1 komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.